Lietaus nuvedimo sistema

Ką svarbu žinoti renkantis lietvamzdžius

Lietvamzdžiai – labai svarbi stogo konstrukcijos dalis. Ši sistema, naudojama kritulių nuvedimui nuo stogo, efektyviai tarnauja tik sumontuota iš kokybiškų medžiagų bei tinkamai įrengta. 

Plastikiniai lietvamzdžiai gaminami iš specialaus elastingo plastiko, kuris suteikia visai sistemai lankstumo. Tai labai svarbu žiemą, kada sniegas slenka nuo stogo ir lietvamzdžiams tenka atlaikyti dideles apkrovas. Elastingas plastikas išlinkęs grįžta į pradinę padėtį. Tai labai svarbu galvojantiems apie ilgalaikį estetinį vaizdą.
Metaliniai lietvamzdžiai prie ypač žemų temperatūrų yra atsparesni fiziniam poveikiui, nebijo vandens užšalimo, mažiau traukiasi ir plečiasi nuo temperatūrų svyravimo.

Rinkoje galima įsigyti įvairių plastikinių ir metalinių lietvamzdžių sistemų, tačiau renkantis vertėtų pasidomėti jų kokybe ir gamybos būdu. Šiuo metu galima pasirinkti net keleto spalvų lietvamzdžių sistemas, atitinkamai priderinant jas prie stogo spalvos ir namo architektūros. „Čia svarbu žinoti, kad spalvoti plastikiniai lietvamzdžiai gali būti gaminami dviem būdais – padengiant spalva baltą plastiką arba visą gaminį išliejant iš vienos spalvos plastiko, kokie ir yra „Kanion“ bei „Galeco” lietvamzdžiai. Įsigiję pastaruosius galėsite būti ramūs dėl transportavimo ar montavimo metu galimų įbrėžimų – jie nebus ženklūs, nes visas gaminys išliks tos pačios spalvos. Tačiau tokių problemų gali atsirasti renkantis spalva padengto balto plastiko gaminius. 

Norint, kad pasirinkta lietvamzdžių sistema ilgai ir patikimai funkcionuotų, ją būtina tinkamai sumontuoti. Įrengiant lietvamzdžius reikėtų laikytis keleto esminių taisyklių. Pirmiausia, lietaus nutekamieji latakai turi būti montuojami taip, kad nebūtų iškilę virš stogo plokštumos. Priešingu atveju bus suformuota atrama nuo stogo slenkančioms kritulių sankaupoms. Lietaus nutekamasis latakas turi būti maždaug puse savo pločio nutolęs nuo stogo krašto, kad nutekantys krituliai visuomet patektų į jį. Be to, svarbu, kad visos sistemos dalys būtų tinkamai ir patikimai sujungtos. Darbų sparta priklauso nuo to, kokiu būdu lietvamzdžių sistema yra montuojama – klijuojant ar tvirtinant mechaniškai. Klijuojant atskiras sistemos dalis darbai trunka ilgiau, be to šis sutvirtinimo būdas mažiau atsparus temperatūros pokyčiams. Paprasčiau ir lengviau darbus atlikti galima pasirinkus mechaniškai montuojamą plastikinių lietvamzdžių sistemą. Jos sudedamosios dalys tiesiog susineria viena su kita, o sandarumą užtikrina sandarinimo tarpinės. Taip visi darbai atliekami gana sparčiai ir paprastai, todėl tokią sistemą gali įsirengti ir pats namo savininkas.

Wavin Logo
Galeco logo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.